Вести
15.02.2009

Генерал-потпуковник Милоје Милетић нови начелник Генералштаба Војске Србије


Поводом Дана државности Републике Србије и Дана Војске Србије – 15. фебруара, председник Републике Србије Борис Тадић поставио је за начелника Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковника Милоја Милетића, досадашњег заступника начелника Генералштаба Војске Србије.

Председник Тадић је поставио:
- за заменика начелника Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковника Младена Ћирковића, досадашњег команданта Копнене војске,
- за команданта Копнене војске, генерал-мајора Љубишу Диковића, досадашњег команданта Команде за обуку,
- за команданта Команде за обуку, генерал-мајора Александра Живковића, досадашњег заменика команданта Копнене војске.

У чин генерал-потпуковника председник Србије унапредио је генерал-мајоре: Љубишу Диковића, команданта Копнене војске и Драгана Катанића, команданта Ваздухопловства и противваздухопловне одбране.

У чин бригадног генерала председник Тадић унапредио је пуковнике:
- Младена Вуруну, начелника Управе за школство Сектора за људске ресурсе МО,
- Миодрага Вукмировића, заменика команданта Команде за обуку,
- Горана Радовановића, команданта Гарде,
- Милана Мојсиловића, заменика команданта Здружене оперативне команде ГШ ВС,
- Миодрага Гордића, команданта 250. артиљеријско-ракетне бригаде ПВО.

НAЧЕЛНИК ГЕНЕРАЛШТАБА ВОЈСКЕ СРБИЈЕ

Начелник Генералштаба генерал-потпуковник Милоје Милетић рођен је 1953. године у Блацу. Војну академију завршио је 1976. године, смер артиљерија, Командно-штабну школу 1995, а 2000. Генералштабну школу.

Обављао је командне дужности од командира вода до команданта моторизоване и артиљеријске бригаде.

Био је заменик начелника, а затим и начелник Управе артиљерије, као и начелник Управе за обуку Генералштаба СЦГ. Једно време провео је и на месту начелника Управе за развој Генералштаба Војске Србије.

Генерал Милетић је за заступника начелника Генералштаба постављен 30. децембра прошле године.

У Војсци је од 13. септембра 1976. године.

ЗАМЕНИК НАЧЕЛНИКА ГЕНЕРАЛШТАБА ВОЈСКЕ СРБИЈЕ

Заменик начелника Генералштаба генерал-потпуковник Младен Ћирковић рођен је 27. маја 1953 у Лесковцу. Војну академију, смер ОМЈ, завршио је 1976. године.

Генералштабну школу завршио је 1993. године, а Школу националне одбране 2000. године.

На дужности команданта Копнених снага је од 15. марта 2005. године.

У Војсци је од 25. августа 1976. године.

КОМАНДАНТ КОПНЕНИХ СНАГА

Командант Копнених снага генерал-потпуковник Љубиша Диковић рођен је 22. маја 1960. у Ужицу. Војну академију, смер пешадија, завршио је 1984. године.

Генералштабну школу завршио је 1996, а Школу националне одбране 2000. године.

На дужности команданта Команде за обуку је од 31. октобра 2007. године.

У Војсци је од 15. августа 1979. године.

КОМАНДАНТ КОМАНДЕ ЗА ОБУКУ

Командант Команде за обуку генерал-мајор Александар Живковић рођен је 16. априла 1960. у Београду. Војну академију, смер пешадија, завршио је 1983. године.

Генералштабну школу завршио је 1997, а Генералштабно усавршавање 2004. године.

На дужности заменика команданта Копнене војске је од 7. маја 2007. године.

У Војсци је од 15. септембра 1983. године.

НОВОУНАПРЕЂЕНИ ГЕНЕРАЛ-ПОТПУКОВНИЦИ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ

Командант Копнених снага генерал-потпуковник Љубиша Диковић рођен је 22. маја 1960. у Ужицу. Војну академију, смер пешадија, завршио је 1984. године.

Генералштабну школу завршио је 1996, а Школу националне одбране 2000. године.

У Војсци је од 15. августа 1979. године.


Генерал-потпуковник Драган Катанић рођен је 14. јануара 1956. у Чачку. Ваздухопловну војну академију завршио је 1979. године.

Генералштабну школу завршио је 1996, а Школу националне одбране 2002. године.

На дужности команданта Ваздухопловства и противваздухопловне одбране је од 19. јануара 2006. године.

У Војсци је од 1. септембра 1980. године.

НОВОУНАПРЕЂЕНИ БРИГАДНИ ГЕНЕРАЛИ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ

Бригадни генерал Младен Вуруна рођен је 5. јула 1963. у Београду. Војнотехничку академију, смер Техничка служба, завршио је 1987. године.

Магистрирао 1998. године, а докторат техничких наука стекао 2005. године.

На дужности начелника Управе за школство Министарства одбране је од 9. маја 2008. године.


Бригадни генерал Миодраг Вукмировић рођен је 29. марта 1958. године у Дечанима. Војну академију, смер ПВО, завршио је 1980. године.

Генералштабну школу завршио је 1996, а Школу националне одбране 1999. године.

На дужности заменика команданта Команде за обуку је од 13. априла 2007. године.

У Војсци је од 18. августа 1980. године.


Бригадни генерал Горан Радовановић рођен је 14. октобра 1962. године у Зајечару. Војну академију, смер ПВО, завршио је 1984. године.

Последипломске студије ратне вештине завршио је 1997, а Школу националне одбране 2001. године. Магистеријум ратне вештине стекао је 1998. године.

На дужности команданта Гарде је од 16. марта 2005. године.

У Војсци је од 1. септембра 1984. године.


Бригадни генерал Милан Мојсиловић рођен је 3. августа 1967. године у Митровици. Војну академију, смер ОМЈ, завршио је 1991. године.

Командно-штабно усавршавање завршио је 1998, а Генералштабно усавршавање 2006. године.

На дужности заменика команданта Здружене оперативне команде ГШ ВС је од 24. октобра 2007. године.

У Војсци је од 20. августа 1991. године.


Бригадни генерал Миодраг Гордић рођен је 14. септембра 1959. године у Бијељини. Војну академију, смер ПВО, завршио је 1981. године.

Генералштабну школу завршио је 1995, а Генералштабно усавршавање 2003. године. Докторат друштвених наука стекао је 2008. године.

На дужности команданта 250. ракетне бригаде ПВО је од 26. априла 2007. године.

Email