Ko je ko u Vojsci Srbije

Generalštab Vojske Srbije

  • general Milan Mojsilović
    Načelnik Generalštaba Vojske Srbije
    general
    Milan Mojsilović
  • general-major Petar Cvetković
    Zamenik načelnika Generalštaba Vojske Srbije
    general-major
    Petar Cvetković
  • pukovnik Predrag Kraljević
    Načelnik Kabineta načelnika Generalštaba
    pukovnik
    Predrag Kraljević
  • general-major Ilija Todorov
    Zamenik komandanta Združene operativne komande
    general-major
    Ilija Todorov
  • brigadni general Savo Iriškić
    Načelnik Uprave za ljudske resurse
    brigadni general
    Savo Iriškić
  • brigadni general Miroljub Čupić
    Načelnik Uprave za obaveštajno-izviđačke poslove
    brigadni general
    Miroljub Čupić
  • general-major Želimir Glišović
    Načelnik Uprave za operativne poslove
    general-major
    Želimir Glišović
  • pukovnik Čedomir Dupor
    Vršilac dužnosti načelnika Uprave za logistiku
    pukovnik
    Čedomir Dupor
  • brigadni general Milan Popović
    Načelnik Uprave za planiranje i razvoj
    brigadni general
    Milan Popović
  • brigadni general Ljubiša Đolović
    Načelnik Uprave za telekomunikacije i informatiku
    brigadni general
    Ljubiša Đolović
  • brigadni general Željko Petrović
    Načelnik Uprave za obuku i doktrinu
    brigadni general
    Željko Petrović
  • brigadni general Rajko Milovanović
    Načelnik Uprave vojne policije
    brigadni general
    Rajko Milovanović
  • potpukovnik dr Radovan Damnjanović
    Načelnik Odeljenja za finansije
    potpukovnik dr
    Radovan Damnjanović
  • pukovnik Dragan Mesarović
    Načelnik Odeljenja za civilno-vojnu saradnju
    pukovnik
    Dragan Mesarović
  • zastavnik prve klase Zoran Kocić
    Vršilac dužnosti glavnog podoficira Vojske Srbije
    zastavnik prve klase
    Zoran Kocić
  • zastavnik prve klase Lazar Mažić
    Glavni podoficir Generalštaba Vojske Srbije
    zastavnik prve klase
    Lazar Mažić

Kopnena vojska

  • general-potpukovnik Milosav Simović
    Komandant Kopnene vojske
    general-potpukovnik
    Milosav Simović
  • brigadni general Zoran Nasković
    Komandant Prve brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Zoran Nasković
  • brigadni general Željko Kuzmanović
    Komandant Druge brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Željko Kuzmanović
  • brigadni general Slađan Stamenković
    Komandant Treće brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Slađan Stamenković
  • brigadni general Slobodan Stopa
    Komandant Četvrte brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Slobodan Stopa
  • kapetan bojnog broda Andrija Andrić
    Komandant Rečne flotile
    kapetan bojnog broda
    Andrija Andrić
  • pukovnik Novica Petrović
    Komandant Mešovite artiljerijske brigade
    pukovnik
    Novica Petrović
  • potpukovnik Zoran Vukadinović
    Komandant 246. bataljona ABHO
    potpukovnik
    Zoran Vukadinović
  • potpukovnik Branislav Stevanović
    Komandant Centra za obuku jedinica za MnOp
    potpukovnik
    Branislav Stevanović
  • major Stevan Vučić
    Komandant Trećeg bataljona vojne policije
    major
    Stevan Vučić
  • potpukovnik Vladimir Petrić
    Komandant Petog bataljona vojne policije
    potpukovnik
    Vladimir Petrić
  • potpukovnik Goran Praštalo
    Komandant 21. bataljona veze
    potpukovnik
    Goran Praštalo
  • pukovnik Srđan Petković
    Direktor Tehničkog remontnog zavoda „Čačak“
    pukovnik
    Srđan Petković
  • zastavnik prve klase Nenad Stević
    Glavni podoficir Kopnene vojske
    zastavnik prve klase
    Nenad Stević

Ratno vazduhoplovstvo i PVO

  • general-major Duško Žarković
    Komandant Ratnog vazduhoplovstva i PVO
    general-major
    Duško Žarković
  • brigadni general Željko Bilić
    Komandant 204. vazduhoplovne brigade
    brigadni general
    Željko Bilić
  • pukovnik Tiosav Janković
    Komandant 250. raketne brigade za PVD
    pukovnik
    Tiosav Janković
  • pukovnik Dejan Vasiljević
    Komandant 98. vazduhoplovne brigade
    pukovnik
    Dejan Vasiljević
  • pukovnik Aleksandar Dučić
    Komandant 126. brigade VOJIN
    pukovnik
    Aleksandar Dučić
  • pukovnik dr Despot Janković
    Direktor Vazduhoplovnog zavoda „Moma Stanojlović“
    pukovnik
    dr Despot Janković
  • potpukovnik Željko Lukić
    Komandant 210. bataljona veze
    potpukovnik
    Željko Lukić
  • potpukovnik Bojan Stojanović
    Komandant 333. inžinjerijskog bataljona
    potpukovnik
    Bojan Stojanović
  • zastavnik prve klase Milija Bojović
    Glavni podoficir Ratnog vazduhoplovstva i PVO
    zastavnik prve klase
    Milija Bojović

Komanda za obuku

  • general-potpukovnik Đokica Petrović
    Komandant Komande za obuku
    general-potpukovnik
    Đokica Petrović
  • potpukovnik Srđan Stošić
    Komandant Komandnog bataljona
    potpukovnik
    Srđan Stošić
  • potpukovnik Slobodan Stanković
    Komandant Prvog centra za obuku
    potpukovnik
    Slobodan Stanković
  • pukovnik Zoran Smiljanić
    Komandant Drugog centra za obuku
    pukovnik
    Zoran Smiljanić
  • pukovnik Slađan Cvetković
    Komandant Trećeg centra za obuku
    pukovnik
    Slađan Cvetković
  • pukovnik Milovan Vasić
    Komandant Centra za obuku KoV
    pukovnik
    Milovan Vasić
  • potpukovnik Saša Antanasijević
    Komandant Centra za obuku RV i PVO
    potpukovnik
    Saša Antanasijević
  • pukovnik Dragan Ljubić
    Komandant Centra za obuku logistike
    pukovnik
    Dragan Ljubić
  • potpukovnik Sibin Dinčić
    Komandant Centra ABHO
    potpukovnik
    Sibin Dinčić
  • potpukovnik Nenad Dražinac
    Komandant Centra za obuku veze i informatike
    potpukovnik
    Nenad Dražinac
  • major Saša Puač
    Komandant Centra za obuku i usavršavanje podoficira
    major
    Saša Puač
  • pukovnik Nikola Dejanović
    Komandant Komande za razvoj Banatske brigade
    pukovnik
    Nikola Dejanović
  • potpukovnik Milomir Rajić
    Komandant Komande za razvoj Beogradske brigade
    potpukovnik
    Milomir Rajić
  • pukovnik Vladica Vučković
    Komandant Komande za razvoj Timočke brigade
    pukovnik
    Vladica Vučković
  • pukovnik Rade Rnjaković
    Komandant Komande za razvoj Rasinske brigade
    pukovnik
    Rade Rnjaković
  • potpukovnik Nebojša Lojpur
    Komandant IVP „Pasuljanske livade“
    potpukovnik
    Nebojša Lojpur
  • zastavnik prve klase Nenad Luković
    Glavni podoficir Komande za obuku
    zastavnik prve klase
    Nenad Luković

Garda

  • general-major Milomir Todorović
    Komandant Garde, ađutant predsednika Republike
    general-major
    Milomir Todorović
  • zastavnik prve klase Miroslav Marjanović
    Glavni podoficir Garde
    zastavnik prve klase
    Miroslav Marjanović

Specijalna brigada

  • brigadni general Miroslav Talijan
    Komandant Specijalne brigade
    brigadni general
    Miroslav Talijan