Ko je ko u Vojsci Srbije

Generalštab Vojske Srbije

  • general Milan Mojsilović
    Načelnik Generalštaba Vojske Srbije
    general
    Milan Mojsilović
  • general-major Petar Cvetković
    Zamenik načelnika Generalštaba Vojske Srbije
    general-major
    Petar Cvetković
  • pukovnik Predrag Kraljević
    Načelnik Kabineta načelnika Generalštaba
    pukovnik
    Predrag Kraljević
  • brigadni general Savo Iriškić
    Načelnik Uprave za ljudske resurse (J-1)
    brigadni general
    Savo Iriškić
  • brigadni general Miroljub Čupić
    Načelnik Uprave za obaveštajno-izviđačke poslove (J-2)
    brigadni general
    Miroljub Čupić
  • general-major Želimir Glišović
    Načelnik Operativne uprave (J-3)
    general-major
    Želimir Glišović
  • brigadni general Srđan Petković
    Načelnik Uprave za logistiku (J-4)
    brigadni general
    Srđan Petković
  • brigadni general Milan Popović
    Načelnik Uprave za razvoj i opremanje (J-5)
    brigadni general
    Milan Popović
  • brigadni general Ljubiša Đolović
    Načelnik Uprave za telekomunikacije i informatiku (J-6)
    brigadni general
    Ljubiša Đolović
  • brigadni general Željko Petrović
    Načelnik Uprave za obuku i doktrinu (J-7)
    brigadni general
    Željko Petrović
  • brigadni general Rajko Milovanović
    Načelnik Uprave vojne policije
    brigadni general
    Rajko Milovanović
  • potpukovnik Radovan Damnjanović
    Načelnik Odeljenja za finansije (J-8)
    potpukovnik
    Radovan Damnjanović
  • zastavnik prve klase Lazar Mažić
    Glavni podoficir GŠ VS, zastupnik glavnog podoficira Vojske Srbije
    zastavnik prve klase
    Lazar Mažić

Kopnena vojska

  • general-potpukovnik Milosav Simović
    Komandant Kopnene vojske
    general-potpukovnik
    Milosav Simović
  • brigadni general Zoran Nasković
    Komandant Prve brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Zoran Nasković
  • brigadni general Željko Kuzmanović
    Komandant Druge brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Željko Kuzmanović
  • brigadni general Slađan Stamenković
    Komandant Treće brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Slađan Stamenković
  • brigadni general Slobodan Stopa
    Komandant Četvrte brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Slobodan Stopa
  • kapetan bojnog broda Andrija Andrić
    Komandant Rečne flotile
    kapetan bojnog broda
    Andrija Andrić
  • major Vladimir Filipović
    Komandant 246. bataljona ABHO
    major
    Vladimir Filipović
  • potpukovnik Branislav Stevanović
    Komandant Centra za obuku jedinica za MnOp
    potpukovnik
    Branislav Stevanović
  • potpukovnik Stevan Vučić
    Komandant Trećeg bataljona vojne policije
    potpukovnik
    Stevan Vučić
  • potpukovnik Vladimir Petrić
    Komandant Petog bataljona vojne policije
    potpukovnik
    Vladimir Petrić
  • potpukovnik Ljubiša Pajić
    Komandant 21. bataljona veze
    potpukovnik
    Ljubiša Pajić
  • potpukovnik Ivan Simonović
    Komandant Oklopno-izviđačkog bataljona
    potpukovnik
    Ivan Simonović
  • pukovnik Vojkan Radonjić
    Direktor Tehničkog remontnog zavoda Čačak
    pukovnik
    Vojkan Radonjić
  • zastavnik prve klase Nenad Stević
    Glavni podoficir Kopnene vojske
    zastavnik prve klase
    Nenad Stević

Ratno vazduhoplovstvo i PVO

  • general-major Duško Žarković
    Komandant Ratnog vazduhoplovstva i PVO
    general-major
    Duško Žarković
  • pukovnik Brane Krnjajić
    Komandant 204. vazduhoplovne brigade
    pukovnik
    Brane Krnjajić
  • brigadni general Tiosav Janković
    Komandant 250. raketne brigade za PVD
    brigadni general
    Tiosav Janković
  • pukovnik Zoran Prodanović
    Komandant 98. vazduhoplovne brigade
    pukovnik
    Zoran Prodanović
  • pukovnik Aleksandar Dučić
    Komandant 126. brigade VOJIN
    pukovnik
    Aleksandar Dučić
  • pukovnik Despot Janković
    Direktor Vazduhoplovnog zavoda „Moma Stanojlović“
    pukovnik
    Despot Janković
  • major Miodrag Đokić
    Komandant 210. bataljona veze
    major
    Miodrag Đokić
  • potpukovnik Duško Cvijanović
    Komandant 333. inžinjerijskog bataljona
    potpukovnik
    Duško Cvijanović
  • zastavnik prve klase Milija Bojović
    Glavni podoficir Ratnog vazduhoplovstva i PVO
    zastavnik prve klase
    Milija Bojović

Komanda za obuku

  • brigadni general Jelesije Radivojević
    Zamenik komandanta Komande za obuku
    brigadni general
    Jelesije Radivojević
  • potpukovnik Nikola Fatić
    Komandant Komandnog bataljona
    potpukovnik
    Nikola Fatić
  • potpukovnik Radovan Miladinović
    Komandant Prvog centra za obuku
    potpukovnik
    Radovan Miladinović
  • pukovnik Zoran Smiljanić
    Komandant Drugog centra za obuku
    pukovnik
    Zoran Smiljanić
  • pukovnik Siniša Nikolić
    Komandant Trećeg centra za obuku
    pukovnik
    Siniša Nikolić
  • pukovnik Milovan Vasić
    Komandant Centra za obuku KoV
    pukovnik
    Milovan Vasić
  • potpukovnik Dragan Mitrović
    Komandant Centra za obuku RV i PVO
    potpukovnik
    Dragan Mitrović
  • pukovnik Dragan Ljubić
    Komandant Centra za obuku logistike
    pukovnik
    Dragan Ljubić
  • pukovnik Sibin Dinčić
    Komandant Centra ABHO
    pukovnik
    Sibin Dinčić
  • potpukovnik Nenad Dražinac
    Komandant Centra za obuku veze i informatike
    potpukovnik
    Nenad Dražinac
  • potpukovnik Saša Puač
    Komandant Centra za obuku i usavršavanje podoficira – „Milunka Savić“
    potpukovnik
    Saša Puač
  • potpukovnik Aleksandar Dedić
    Komandant Komande za razvoj Banatske brigade
    potpukovnik
    Aleksandar Dedić
  • pukovnik Milomir Rajić
    Komandant Komande za razvoj Beogradske brigade
    pukovnik
    Milomir Rajić
  • potpukovnik Saša Todorov
    Komandant Komande za razvoj Timočke brigade
    potpukovnik
    Saša Todorov
  • pukovnik Rade Rnjaković
    Komandant Komande za razvoj Rasinske brigade
    pukovnik
    Rade Rnjaković
  • potpukovnik Nebojša Lojpur
    Komandant IVP „Pasuljanske livade“
    potpukovnik
    Nebojša Lojpur
  • zastavnik prve klase Nenad Luković
    Glavni podoficir Komande za obuku
    zastavnik prve klase
    Nenad Luković

Garda

  • general-major Milomir Todorović
    Komandant Garde, ađutant predsednika Republike
    general-major
    Milomir Todorović
  • zastavnik prve klase Miroslav Marjanović
    Glavni podoficir Garde
    zastavnik prve klase
    Miroslav Marjanović

72. brigada za specijalne operacije

  • brigadni general Miroslav Talijan
    Komandant 72. brigade za specijalne operacije
    brigadni general
    Miroslav Talijan
  • zastavnik prve klase Milisav Milosavljević
    Glavni podoficir 72. brigade za specijalne operacije
    zastavnik prve klase
    Milisav Milosavljević

63. padobranska brigada

  • pukovnik Nenad Zonić
    Komandant 63. padobranske brigade
    pukovnik
    Nenad Zonić