Успех припадника Војске Србије на Београдском маратону

Понедељак, 29.4.2024 | Спорт у Војсци
На јуче одржаном 37. Београдском маратону припадници Војске Србије остварили су запажене резултате.

Капетан прве класе Невена Јовановић  из Одреда војне полиције специјалне намене „Кобре“ славила је у трци на 10.000 метара у женској конкуренцији, претрчавши такмичарску деоницу за 37 минута и 24 секунде.

У штафетном полумаратону за мушкарце, у конкуренцији више од 200 екипа, прво место су освојили падобранци 63. падобранске бригаде, испред екипе Одреда војне полиције специјалне намене „Кобре“, која је заузела друго место. Екипа „Кобри“ је била прва у категорији мешовите штафете (мушкарци и жене).

Запажено учешће припадника Војске Србије на најмасовнијем спортском такмичењу наставак је успешних резултата које по правилу остварују на домаћим и међународним спортским манифестацијама. Успеси су одраз велике пажње која се у Војсци Србије поклања физичкој обуци, с циљем да се створе физички способнији борци који лакше подносе напоре и потешкоће током извршавања задатака.