Ko je ko u Vojsci Srbije

Generalštab Vojske Srbije

  • general Milan Mojsilović
    Načelnik Generalštaba Vojske Srbije
    general
    Milan Mojsilović
  • general-potpukovnik Želimir Glišović
    Zamenik načelnika Generalštaba Vojske Srbije
    general-potpukovnik
    Želimir Glišović
  • pukovnik Slađan Hristov
    Načelnik Kabineta načelnika Generalštaba
    pukovnik
    Slađan Hristov
  • brigadni general Savo Iriškić
    Načelnik Uprave za ljudske resurse (J-1)
    brigadni general
    Savo Iriškić
  • brigadni general Dragan Arsenijević
    Načelnik Uprave za obaveštajno-izviđačke poslove (J-2)
    brigadni general
    Dragan Arsenijević
  • general-major Tiosav Janković
    Načelnik Operativne uprave (J-3)
    general-major
    Tiosav Janković
  • general-major Srđan Petković
    Načelnik Uprave za logistiku (J-4)
    general-major
    Srđan Petković
  • brigadni general Milan Popović
    Načelnik Uprave za razvoj i opremanje (J-5)
    brigadni general
    Milan Popović
  • brigadni general Mile Vitezović
    Načelnik Uprave za telekomunikacije i informatiku (J-6)
    brigadni general
    Mile Vitezović
  • brigadni general Muharem Fazlić
    Načelnik Uprave za obuku i doktrinu (J-7)
    brigadni general
    Muharem Fazlić
  • brigadni general Milan Lazić
    Načelnik Uprave vojne policije
    brigadni general
    Milan Lazić
  • pukovnik Radovan Damnjanović
    Načelnik Odeljenja za finansije (J-8)
    pukovnik
    Radovan Damnjanović
  • pukovnik Branko Popović
    Načelnik Odeljenja za civilno-vojnu saradnju (J-9)
    pukovnik
    Branko Popović
  • zastavnik prve klase Nenad Stević
    Glavni podoficir Vojske Srbije
    zastavnik prve klase
    Nenad Stević
  • zastavnik prve klase Goran Đukić
    Glavni podoficir Generalštaba Vojske Srbije
    zastavnik prve klase
    Goran Đukić

Kopnena vojska

  • general-potpukovnik Milosav Simović
    Komandant Kopnene vojske
    general-potpukovnik
    Milosav Simović
  • brigadni general Jovica Matić
    Komandant Prve brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Jovica Matić
  • brigadni general Siniša Stašević
    Komandant Druge brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Siniša Stašević
  • pukovnik Vladan Milosavljević
    Komandant Treće brigade kopnene vojske
    pukovnik
    Vladan Milosavljević
  • pukovnik Siniša Nikolić
    Komandant Četvrte brigade kopnene vojske
    pukovnik
    Siniša Nikolić
  • kapetan bojnog broda Ljubiša Marković
    Komandant Rečne flotile
    kapetan bojnog broda
    Ljubiša Marković
  • pukovnik Dejan Novaković
    Komandant Mešovite artiljerijske brigade
    pukovnik
    Dejan Novaković
  • potpukovnik Miroslav Stankovski
    Komandant 246. bataljona ABHO
    potpukovnik
    Miroslav Stankovski
  • potpukovnik Goran Milošević
    Komandant Trećeg bataljona vojne policije
    potpukovnik
    Goran Milošević
  • potpukovnik Mirko Đokić
    Komandant Petog bataljona vojne policije
    potpukovnik
    Mirko Đokić
  • potpukovnik Ljubiša Pajić
    Komandant 21. bataljona veze
    potpukovnik
    Ljubiša Pajić
  • potpukovnik Aleksandar Zdravković
    Komandant Tenkovskog bataljona T-72M
    potpukovnik
    Aleksandar Zdravković
  • potpukovnik Ivan Simonović
    Komandant Oklopno-izviđačkog bataljona
    potpukovnik
    Ivan Simonović
  • pukovnik Vojkan Radonjić
    Direktor Tehničkog remontnog zavoda Čačak
    pukovnik
    Vojkan Radonjić
  • zastavnik prve klase Ivica Božilović
    Glavni podoficir Kopnene vojske
    zastavnik prve klase
    Ivica Božilović

Ratno vazduhoplovstvo i PVO

  • general-potpukovnik Duško Žarković
    Komandant Ratnog vazduhoplovstva i PVO
    general-potpukovnik
    Duško Žarković
  • brigadni general Milan Elenkov
    Komandant 204. vazduhoplovne brigade
    brigadni general
    Milan Elenkov
  • brigadni general Novica Gogić
    Komandant 250. raketne brigade za PVD
    brigadni general
    Novica Gogić
  • pukovnik Dragan Mrdak
    Komandant 98. vazduhoplovne brigade
    pukovnik
    Dragan Mrdak
  • pukovnik Jovica Kepčija
    Komandant 126. brigade VOJIN
    pukovnik
    Jovica Kepčija
  • pukovnik Slaviša Pavlović
    Direktor Vazduhoplovnog zavoda „Moma Stanojlović“
    pukovnik
    Slaviša Pavlović
  • potpukovnik Nenad Bačević
    Načelnik Vazduhoplovnomedicinskog instituta
    potpukovnik
    Nenad Bačević
  • potpukovnik Ivan Novaković
    Komandant 210. bataljona veze
    potpukovnik
    Ivan Novaković
  • potpukovnik Duško Cvijanović
    Komandant 333. inžinjerijskog bataljona
    potpukovnik
    Duško Cvijanović
  • zastavnik prve klase Saša Sailović
    Glavni podoficir Ratnog vazduhoplovstva i PVO
    zastavnik prve klase
    Saša Sailović

Komanda za obuku

  • general-major Zoran Nasković
    Komandant Komande za obuku
    general-major
    Zoran Nasković
  • potpukovnik Aleksandar Petrović
    Komandant Komandnog bataljona
    potpukovnik
    Aleksandar Petrović
  • pukovnik Lazar Ostojić
    Komandant Prvog centra za obuku
    pukovnik
    Lazar Ostojić
  • pukovnik Saša Stojiljković
    Komandant Drugog centra za obuku
    pukovnik
    Saša Stojiljković
  • pukovnik Zoran Cvetković
    Komandant Trećeg centra za obuku
    pukovnik
    Zoran Cvetković
  • pukovnik Duško Jović
    Komandant Centra za obuku KoV
    pukovnik
    Duško Jović
  • potpukovnik Branislav Krstić
    Komandant Centra za obuku RV i PVO
    potpukovnik
    Branislav Krstić
  • pukovnik Saša Petković
    Komandant Centra za obuku logistike
    pukovnik
    Saša Petković
  • potpukovnik Vladimir Filipović
    Komandant Centra ABHO
    potpukovnik
    Vladimir Filipović
  • potpukovnik Nenad Dražinac
    Komandant Centra za obuku veze i informatike
    potpukovnik
    Nenad Dražinac
  • pukovnik Predrag Vasović
    Komandant Centra za obuku i usavršavanje podoficira „Narednik Milunka Savić“
    pukovnik
    Predrag Vasović
  • pukovnik Zdenko Cvijetić
    Komandant Centra za obuku pasa
    pukovnik
    Zdenko Cvijetić
  • potpukovnik Nikola Fatić
    Komandant Banatske brigade
    potpukovnik
    Nikola Fatić
  • pukovnik Milomir Rajić
    Komandant Beogradske brigade
    pukovnik
    Milomir Rajić
  • pukovnik Saša Todorov
    Komandant Timočke brigade
    pukovnik
    Saša Todorov
  • pukovnik Milonja Bubanja
    Komandant Rasinske brigade
    pukovnik
    Milonja Bubanja
  • potpukovnik Predrag Milićević
    Komandant Intervidovskog poligona
    potpukovnik
    Predrag Milićević
  • zastavnik prve klase Bratislav Drenovac
    Glavni podoficir Komande za obuku
    zastavnik prve klase
    Bratislav Drenovac

Garda

  • pukovnik Željko Furundzić
    Komandant Garde Vojske Srbije
    pukovnik
    Željko Furundzić
  • zastavnik prve klase Miroslav Marjanović
    Glavni podoficir Garde
    zastavnik prve klase
    Miroslav Marjanović

72. brigada za specijalne operacije

  • brigadni general Miroslav Talijan
    Komandant 72. brigade za specijalne operacije
    brigadni general
    Miroslav Talijan
  • zastavnik prve klase Mihailo Bogićević
    Glavni podoficir 72. brigade za specijalne operacije
    zastavnik prve klase
    Mihailo Bogićević

63. padobranska brigada

  • brigadni general Nenad Zonić
    Komandant 63. padobranske brigade
    brigadni general
    Nenad Zonić
  • zastavnik prve klase Dalibor Tasić
    Glavni podoficir 63. padobranske brigade
    zastavnik prve klase
    Dalibor Tasić