Ko je ko u Vojsci Srbije

Generalštab Vojske Srbije

  • general Milan Mojsilović
    Načelnik Generalštaba Vojske Srbije
    general
    Milan Mojsilović
  • general-potpukovnik Petar Cvetković
    Zamenik načelnika Generalštaba Vojske Srbije
    general-potpukovnik
    Petar Cvetković
  • pukovnik Predrag Kraljević
    Načelnik Kabineta načelnika Generalštaba
    pukovnik
    Predrag Kraljević
  • brigadni general Savo Iriškić
    Načelnik Uprave za ljudske resurse (J-1)
    brigadni general
    Savo Iriškić
  • brigadni general Miroljub Čupić
    Načelnik Uprave za obaveštajno-izviđačke poslove (J-2)
    brigadni general
    Miroljub Čupić
  • general-potpukovnik Želimir Glišović
    Načelnik Operativne uprave (J-3)
    general-potpukovnik
    Želimir Glišović
  • general-major Srđan Petković
    Načelnik Uprave za logistiku (J-4)
    general-major
    Srđan Petković
  • brigadni general Milan Popović
    Načelnik Uprave za razvoj i opremanje (J-5)
    brigadni general
    Milan Popović
  • pukovnik Mile Vitezović
    Načelnik Uprave za telekomunikacije i informatiku (J-6)
    pukovnik
    Mile Vitezović
  • pukovnik Jovica Matić
    Načelnik Uprave vojne policije
    pukovnik
    Jovica Matić
  • pukovnik Radovan Damnjanović
    Načelnik Odeljenja za finansije (J-8)
    pukovnik
    Radovan Damnjanović
  • pukovnik Slađan Hristov
    Načelnik Odeljenja za civilno-vojnu saradnju (J-9)
    pukovnik
    Slađan Hristov
  • zastavnik prve klase Nenad Stević
    Glavni podoficir Vojske Srbije
    zastavnik prve klase
    Nenad Stević
  • zastavnik prve klase Lazar Mažić
    Glavni podoficir GŠ VS
    zastavnik prve klase
    Lazar Mažić

Kopnena vojska

  • general-potpukovnik Milosav Simović
    Komandant Kopnene vojske
    general-potpukovnik
    Milosav Simović
  • brigadni general Zoran Nasković
    Komandant Prve brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Zoran Nasković
  • pukovnik Siniša Stašević
    Komandant Druge brigade kopnene vojske
    pukovnik
    Siniša Stašević
  • pukovnik Dragan Antić
    Komandant Treće brigade kopnene vojske
    pukovnik
    Dragan Antić
  • brigadni general Novica Petrović
    Komandant Četvrte brigade kopnene vojske
    brigadni general
    Novica Petrović
  • kapetan bojnog broda Ljubiša Marković
    Komandant Rečne flotile
    kapetan bojnog broda
    Ljubiša Marković
  • pukovnik Dejan Novaković
    Komandant Mešovite artiljerijske brigade
    pukovnik
    Dejan Novaković
  • potpukovnik Vladimir Filipović
    Komandant 246. bataljona ABHO
    potpukovnik
    Vladimir Filipović
  • potpukovnik Dragan Paunović
    Komandant Centra za obuku jedinica za MnOp
    potpukovnik
    Dragan Paunović
  • potpukovnik Stevan Vučić
    Komandant Trećeg bataljona vojne policije
    potpukovnik
    Stevan Vučić
  • potpukovnik Ljubomir Punić
    Komandant Petog bataljona vojne policije
    potpukovnik
    Ljubomir Punić
  • potpukovnik Ljubiša Pajić
    Komandant 21. bataljona veze
    potpukovnik
    Ljubiša Pajić
  • potpukovnik Aleksandar Zdravković
    Komandant Tenkovskog bataljona T-72M
    potpukovnik
    Aleksandar Zdravković
  • potpukovnik Ivan Simonović
    Komandant Oklopno-izviđačkog bataljona
    potpukovnik
    Ivan Simonović
  • pukovnik Vojkan Radonjić
    Direktor Tehničkog remontnog zavoda Čačak
    pukovnik
    Vojkan Radonjić
  • zastavnik prve klase Mladen Pupovac
    Glavni podoficir Kopnene vojske
    zastavnik prve klase
    Mladen Pupovac

Ratno vazduhoplovstvo i PVO

  • general-potpukovnik Duško Žarković
    Komandant Ratnog vazduhoplovstva i PVO
    general-potpukovnik
    Duško Žarković
  • brigadni general Brane Krnjajić
    Komandant 204. vazduhoplovne brigade
    brigadni general
    Brane Krnjajić
  • brigadni general Tiosav Janković
    Komandant 250. raketne brigade za PVD
    brigadni general
    Tiosav Janković
  • brigadni general Zoran Prodanović
    Komandant 98. vazduhoplovne brigade
    brigadni general
    Zoran Prodanović
  • pukovnik Aleksandar Dučić
    Komandant 126. brigade VOJIN
    pukovnik
    Aleksandar Dučić
  • pukovnik Slaviša Pavlović
    Direktor Vazduhoplovnog zavoda „Moma Stanojlović“
    pukovnik
    Slaviša Pavlović
  • potpukovnik Nenad Bačević
    Načelnik Vazduhoplovnomedicinskog instituta
    potpukovnik
    Nenad Bačević
  • potpukovnik Ivan Novaković
    Komandant 210. bataljona veze
    potpukovnik
    Ivan Novaković
  • potpukovnik Duško Cvijanović
    Komandant 333. inžinjerijskog bataljona
    potpukovnik
    Duško Cvijanović
  • zastavnik prve klase Saša Sailović
    Glavni podoficir Ratnog vazduhoplovstva i PVO
    zastavnik prve klase
    Saša Sailović

Komanda za obuku

  • general-major Željko Petrović
    Komandant Komande za obuku
    general-major
    Željko Petrović
  • potpukovnik Nikola Fatić
    Komandant Komandnog bataljona
    potpukovnik
    Nikola Fatić
  • pukovnik Lazar Ostojić
    Komandant Prvog centra za obuku
    pukovnik
    Lazar Ostojić
  • pukovnik Saša Stojiljković
    Komandant Drugog centra za obuku
    pukovnik
    Saša Stojiljković
  • pukovnik Zoran Cvetković
    Zastupnik komandanta Trećeg centra za obuku
    pukovnik
    Zoran Cvetković
  • potpukovnik Duško Jović
    Komandant Centra za obuku KoV
    potpukovnik
    Duško Jović
  • major Branislav Krstić
    Komandant Centra za obuku RV i PVO
    major
    Branislav Krstić
  • pukovnik Saša Petković
    Komandant Centra za obuku logistike
    pukovnik
    Saša Petković
  • pukovnik Sibin Dinčić
    Komandant Centra ABHO
    pukovnik
    Sibin Dinčić
  • potpukovnik Nenad Dražinac
    Komandant Centra za obuku veze i informatike
    potpukovnik
    Nenad Dražinac
  • potpukovnik Predrag Vasović
    Komandant Centra za obuku i usavršavanje podoficira „Narednik Milunka Savić“
    potpukovnik
    Predrag Vasović
  • potpukovnik Zdenko Cvijetić
    Komandant Centra za obuku pasa
    potpukovnik
    Zdenko Cvijetić
  • pukovnik Aleksandar Dedić
    Komandant Banatske brigade
    pukovnik
    Aleksandar Dedić
  • pukovnik Milomir Rajić
    Komandant Beogradske brigade
    pukovnik
    Milomir Rajić
  • pukovnik Saša Todorov
    Komandant Timočke brigade
    pukovnik
    Saša Todorov
  • zastavnik prve klase Bratislav Drenovac
    Glavni podoficir Komande za obuku
    zastavnik prve klase
    Bratislav Drenovac

Garda

  • brigadni general Nikola Dejanović
    Komandant Garde Vojske Srbije
    brigadni general
    Nikola Dejanović
  • zastavnik prve klase Miroslav Marjanović
    Glavni podoficir Garde
    zastavnik prve klase
    Miroslav Marjanović

72. brigada za specijalne operacije

  • brigadni general Miroslav Talijan
    Komandant 72. brigade za specijalne operacije
    brigadni general
    Miroslav Talijan
  • zastavnik prve klase Mihailo Bogićević
    Glavni podoficir 72. brigade za specijalne operacije
    zastavnik prve klase
    Mihailo Bogićević

63. padobranska brigada

  • brigadni general Nenad Zonić
    Komandant 63. padobranske brigade
    brigadni general
    Nenad Zonić
  • zastavnik prve klase Dalibor Tasić
    Glavni podoficir 63. padobranske brigade
    zastavnik prve klase
    Dalibor Tasić

Odred vojne policije specijalne namene „Kobre“

  • potpukovnik Goran Colić
    Komandant Odreda vojne policije specijalne namene „Kobre“
    potpukovnik
    Goran Colić
  • zastavnik prve klase Bojan Branda
    Glavni podoficir Odreda vojne policije specijalne namene "Kobre"
    zastavnik prve klase
    Bojan Branda